Logo

Polacy przekonują się do okien narożnych w projekcie domu. Duże przeszklenia czyli okna z profilem narożnym w nowoczesnych domach

Narożne okna cieszą się rosnącą popularnością, a uznanie zyskują nie tylko wśród projektantów i architektów, ale także tych osób, które budują swoje pierwsze M. Co sprawia, że decydujemy się na to rozwiązanie coraz częściej i co warto na jego temat wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu.

Projekt domu Lupo , wizualizacja 1

Dom z wizją, czyli okna narożne w domu

Decyzję o oknach narożnychPolacy podejmują coraz częściej. Nie bez przyczyny – rozwiązanie to sprawia, że dom wyróżnia się na tle otaczającej go zabudowy, zyskuje charakter i nowoczesny, niebanalny wygląd. Narożne okna idealnieuzupełniają minimalistyczne bryły, a do wnętrza domu wpuszczają mnóstwo dziennego, naturalnego światła. Jednocześnie, dziękidużym przeszkleniom konstrukcja budynku wydaje się lekka. Na budowę domu z narożnymi oknami decydują się zwykle ci z nas, którym zależy na posiadaniunowoczesnego domu, zaprojektowanego zgodnie z obowiązującymi trendami, w skandynawskim, minimalistycznym stylu. W takich budynkach wnętrza pozostają jasne, przestronne i doskonale oświetlone.Okno narożne w kuchniczy w salonie sprawi również, że pomieszczenie optycznie będzie wydawało się większe.

Okna z profilem narożnym widok z salonu

Konstrukcje z profilem narożnym

To, jakiej jakości będą naszekonstrukcje narożne, zależeć będzie od ich profili. Mają one bowiem wpływ na stabilność całej konstrukcji, a także jej właściwości akustyczne i termiczne. Najwyższej jakości profile (a więc te klasy A) zapewniają nie tylkoochronę przed hałasem i chłodem, ale także trwałość stolarki. Nie odkształcają się i nie wypaczają okna pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu uniknąć możemy wysokich kosztów związanych z koniecznością ich naprawy.

Izolacja cieplna, czyli termika narożnika

Duże przeszkleniawielu z nas kojarzą się z niedostateczną izolacją termiczną, a w konsekwencji – z chłodem. Czy słusznie? Okazuje się, że niekoniecznie!Stopień izolacji termicznej narożnych okienzależy bowiem od tego, jaki model wybierzemy. Ten o niższym deklarowanym współczynniku przenikania ciepła okna będzie najskuteczniej chronić okno przed stratami ciepła. W konsekwencji oznaczać to będzie niższe koszty ogrzewania.

Profil narożny okna w kuchni

Kąt nachylenia okna narożnego

Jeszcze do niedawna w sprzedaży dostępne były okna narożne słupkowe, a więc takie, w którychsłupek wzmacniał konstrukcję przeszkleń połączonych pod kątem 90o.. Dziś coraz częściej produkuje się okna bezsłupkowe, których cała powierzchnia jest przeszklona. Szyby wciąż połączone są pod kątem 90o, ale łączy się je specjalnym,odpornym na promieniowanie UV klejem. Brak łącznika kątowego oznacza również nawet do 30% więcej światła wewnątrz pomieszczeń!

Okna na zamówienie jako idealne dopasowanie

Istnieje możliwośćmontażu okien o takich wymiarach, które odpowiadać będą naszym potrzebom i oczekiwaniom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić model panoramiczny, dzięki któremu do wnętrza dostawać się będzie zdecydowanie więcej dziennego światła. Możemy również zamówićbalkonowedrzwiwformie okien narożnych o wybranychprzez nas wymiarach. Popularnym rozwiązaniem są ponadtonarożne okna pasmowe, w których przeszklenia tworzą nowoczesne pakiety. Decydując się naokno narożne w salonieczy kuchni w wersji na wymiar, możemy również zdecydować o tym, w jaki sposób okno będzie otwierane. Czy zdecydujemy się namodel rozwierany,uchylno-rozwierany,uchylny,przesuwnyczyobrotowy? To zależy tylko od nas!

Szyby w oknach narożnych

Szyby zewnętrzne w oknach narożnych poddawane sąsilnych naprężeniem mechanicznym i termicznym, dlatego stosuje się bardziej odporne niż zwykłe, grubsze szkło hartowane, które przy mocno nasłonecznionej elewacji, będzie wykazywało większą wytrzymałość mechaniczną iodporność termiczną. Dodatkowo stosuje się powłoki niskoemisyjne.

Gdzie sprawdzą się okna narożne?

Okna narożne doskonale sprawdzą sięw nowoczesnych, minimalistycznych domach. Zastosowane mogą być w różnych pomieszczeniach, np. w salonie, w kuchni i wszędzie tam, gdzie chcemy optycznie powiększyć przestrzeń i zyskać jak najwięcej dziennego światła. Planując tegorodzaju okna, należy jednak uwzględniać widok, jaki rozpościerać się będzie za nim orazkoszt okna narożnego.

Projekt domu Lancet , wizualizacja 1

Wady okien narożnych

Choć zwykle znacząco podnoszą estetykę budynku, nie są pozbawione wad. Jakie najważniejsze mankamenty mająokna narożne? Wadynajczęściej wymieniane związane są przede wszystkim z ich kosztami. Wykonanie narożnego modelu kosztuje bowiem więcej niż okna tradycyjnego. Wyższe koszty wynikają również z konieczności wzmocnienia stropu, zastosowania innego nadproża czy wprowadzenia zmian w projekcie.

okno narożne w domu

Mimo wyższej niżstandardowa ceny, oknanarożne zdobywają serca dizajnerów i deweloperów. Doskonale wkomponowują się w bryły nowoczesnych budynków, optycznie powiększają przestrzeń pomieszczeń i sprawiają, że nasze domy zyskują niepowtarzalny, modny charakter. Ciekawy charakter doświetlenia kuchni oraz samego wnętrza domu możemy znaleźć w naszym nowym projekcie domu Komandor NF40:

Projekt domu Komandor NF40, wizualizacja 1

Więcej projektów z okami narożnymi oraz innych, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich przeczytać można na stronie:https://www.domoweklimaty.pl/.

Projekty domów z wejściem od południa – dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?
Blog
26 Listopad 2024
Planując budowę wymarzonego domu, jedną z kluczowych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę, jest orientacja budynku względem różnych stron świata. Właściwe usytuowanie domu wpływa na komfort
Dom z miejscem do pracy, czyli jak wybrać projekt domu z gabinetem?
Blog
05 Wrzesień 2024
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej z domu. Z tego powodu, projekty domów z gabinetem stają się coraz bardzi
Projekty średnich domów – idealne rozwiązanie dla rodziny
Blog
16 Sierpień 2024
W dzisiejszych czasach, kiedy rynek nieruchomości jest pełen różnorodnych propozycji, wybór idealnego domu może być wyzwaniem. Dla wielu rodzin optymalnym rozwiązaniem stają się projekty średn
Projekty domów do 70m², małe, ale w pełni funkcjonalne
Blog
16 Sierpień 2024
Budowa domu o powierzchni 70m² to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają ekonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań. Taki metraż może być wystarczający dla małej rodziny, pary, czy sin
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść