Porównanie ofert gotowych projektów domów z garażem dwustanowiskowym
Rodzina mieszkająca daleko od centrum miasta potrzebuje auta, by dotrzeć do pracy, zawieźć dzieci do szkoły, czy zrobić zakupy. Standardem są dwa samochody w jednym gospodarstwie domowym. Potrzebne jest dla nich miejsce parkingowe i dwustanowiskowy garaż. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż oprócz miejsca postojowego zyskujemy powierzchnię dodatkową, którą możemy wykorzystać do przechowywania rowerów czy sprzętów sportowych.
Komfort użytkowania domów z garażem na 2 samochody
Domy jednorodzinne z garażem dwustanowiskowym to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodzin posiadających dwa auta. Niewykorzystaną powierzchnię można przeznaczyć na warsztat, przechowalnię rzeczy i sprzętów używanych sezonowo. Posiadacze dwóch samochodów docenią możliwość przejścia z części mieszkalnej bezpośrednio do garażu, bez narażania się na kaprysy pogody. Aby przejść do samochodu, nie trzeba zakładać kurtki i zabierać parasola. Dom z garażem w bryle domu to oszczędność miejsca na działce. Można je przeznaczyć na ogród, czy taras. Dom z dwustanowiskowym garażem ma także tę zaletę, że w przypadku zmiany potrzeb rodziny, dostępną przestrzeń można dowolnie zaadoptować. Jest to także tańsze rozwiązanie niż budowa oddzielnego garażu. Równie ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Osoba wysiadająca z auta w garażu nie musi wychodzić na zewnątrz budynku. Dzięki temu nie jest wystawiona na atak czy próbę rabunku. Auta garażowane nie są narażone na czynniki atmosferyczne, co wydłuża ich żywotność.
Garaż w bryle budynku – wygoda i jasny podział całości domu
Domy parterowe z garażem dwustanowiskowym powinny mieć wyraźny podział. Aby spaliny i hałas nie przenikały do części mieszkalnej, musi oddzielać je strefa przejściowa. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest ograniczenie przenoszenia zabrudzeń do części mieszkalnej. Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem umożliwiają zlokalizowanie nad garażem pralni z suszarnią, pokoju zabaw, a nawet dużego pokoju kąpielowego. Dodatkowe pomieszczenia dają możliwość dowolnej aranżacji. Garaż wysunięty z bryły budynku umożliwia stworzenie dodatkowego tarasu. Usytuowanie garażu w bryle to spora oszczędność na kosztach budowy i utrzymania. Ilość przegród zewnętrznych w budynku jest mniejsza, zatem rachunki za ogrzewanie na tym skorzystają. Warunkiem jest oddzielenie termiczne garażu od pomieszczeń mieszkalnych i wyposażenie go w energooszczędną bramę i ciepłe drzwi łączące go z mieszkaniem.
Garaż jako integralna część domu – jakie rozwiązanie wybrać z garażem dwustanowiskowym?
Garaż będący integralną częścią budynku tworzy z nim spójną całość. Projekty domów parterowych z garażem wyróżniają się przemyślaną konstrukcją i przestronnością. Cechuje je atrakcyjny design i wygoda użytkowania. W przeciwieństwie do domów piętrowych wymagają jednak obszerniejszej działki i większej powierzchni dachu. Ciekawą architektoniczną propozycją są domy z garażem z przodu. Jest on jakby doklejony do frontowej elewacji lub częściowo wysunięty, nie poszerzając bryły budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie na wąską działkę. Takie niebanalne połączenie stanowi urozmaicenie i daje wiele możliwości wzbogacenia wyglądu budynku. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest dom z garażem z boku. Również i w tym przypadku może on być częściowo wysunięty lub przylegać do bryły budynku. Lokalizacja garażu zależy przede wszystkim od kształtu i rozmiaru działki. To główny aspekt wyboru projektu, dopiero po nim decydują nasze marzenia i wyobrażenia. Nie należy zapominać o stronach świata, by zapewnić optymalne nasłonecznienie budynku.
Przegląd TOP 5 najczęściej wybieranych projektów z garażem dwustanowiskowym
Najczęściej wybierane projekty to budynki z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem w bryle domu. Równie dużą popularnością cieszą się domy z garażem przyklejonym do bryły budynku z boku.
Dobrym przykładem takiej adaptacji jest projekt domu Akord 10, którego więcej wizualizacji znajdziemy na stronie: projektu Akord 10.
Chociaż jest to dom na wąską działkę, jest przestronny i funkcjonalny. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się projekt domu na wąską działkę z poddaszem użytkowym i również dwustanowiskowym, poszerzonym garażem, zlokalizowanym z boku.
Jego wizualizację znajdziemy na stronie:projektu Akord II.
Kolejnym projektem jest nowoczesny, parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza i garażem z przodu.
Wizualizację znajdziemy na stronie: projektu Origami IV G.
Energooszczędny dom nowoczesny z garażem z przodu, obejrzymy na stronie: projektu Goliat III.
Ten komfortowy projekt wybierają rodziny pięcioosobowe rodziny.
Czteroosobowe preferują dom parterowy z dachem wielospadowym, taki jak: projekt Wiesiołek II G2.
Projekty domów z garażem dwustanowiskowym dają możliwość różnego połączenia z bryłą budynku. Zawsze należy wziąć pod uwagę kształt i rozmiar działki – to komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie, które może być dodatkowym atutem estetycznym. Garaż stanowi wówczas urozmaicenie prostej bryły budynku.